Korek – najlepsze rozwiązanie dla alergików

Date:11:27 am Ages: Price: Type: Location:

Alergie są zmorą bardzo wielu osób. Nieżyt nosa, czy astma to jedynie przykład tego rodzaju dolegliwości. Osoby będące alergikami wymagają odpowiedniego środowiska, które pozwoli im na normalne codzienne funkcjonowanie. Bardzo często materiały podłogowe lub inne artykuły wykończeniowe mogą jedynie nasilać alergie. Warto więc w takiej sytuacji pomyśleć o korku.

Dlaczego korek jest wskazany szczególnie dla alergików?

Korek jest jednym z najbezpieczniejszych materiałów wykończeniowych. Wszystko to m.in. za sprawą właściwości hipoalergicznych, jakie posiada ten ekologiczny surowiec. Materiały z korka polecane są szczególnie dla dzieci i alergików, ponieważ są w 100% bezpieczne. Decydując się na korek naturalny, możemy mieć pewność, że nic nas nie uczuli, ani też nie będzie podrażniać. Jednym słowem – będziemy mogli spać spokojnie.
kork

Jakie właściwości posiada ten surowiec?

Sława korka naturalnego obiegła cały świat. Surowiec ceniony jest przede wszystkim za hipoalergiczne oraz antystatyczne właściwości. Co różni korek od innych materiałów wykończeniowych? Otóż powierzchnia korka nie elektryzuje się, ani też nie posiada zdolności przyciągania kurzu, który jest groźny dla alergików.
Mało tego, korek ekologiczny cechuje się wysoką odpornością na wilgoć, dzięki czemu nie ulega gniciu, a więc jest bardzo trwały. Miękkość oraz przyjemna w dotyku struktura, także stanowią niemałą zaletę produktów korkowych.
podstawka

Gdzie można go zastosować?

Korek można wykorzystać niemal wszędzie. W domu, w którym mieszkają alergicy, korek świetnie sprawdzi się w postaci okładziny podłogowej lub ściennej. W tym celu wykorzystuje się arkusze korkowe oraz rolki korkowe. Materiały z korka wygłuszą pomieszczenie, będą działać amortyzująco oraz wpłyną pozytywnie na mikroklimat pomieszczenia. Nic nie stoi także na przeszkodzie, by sięgnąć po dekoracyjny korek samoprzylepny lub tablice korkowe.

Korek jest więc doskonałym rozwiązaniem nie tylko dla alergików, lecz także dla dzieci i wszystkich tych, którzy cenią sobie naturalność. To surowiec, o którym mówi cały świat. Niezwykłe właściwości oraz szerokie zastosowanie są jedynie potwierdzeniem doskonałości tego surowca.
kork tygrys

Więcej na: https://korkrollen.de/