Dlaczego banki odmawiają zaciągnięcia kredytów?

Date:10:41 am Ages: Price: Type: Location:

Banki są instytucjami zaufania finansowego. Funkcjonują według bardzo dokładnie określonych reguł. Są one zobowiązane do oferowania swoim klientom wyłącznie produktów posiadających świadectwo określonego bezpieczeństwa finansowego dla obu stron umowy. Nie mogą więc nakładać zbyt dużych opłat, marż i procentów.
Zabezpieczając się przed udzieleniem pożyczki osobom niewypłacalnym, banki sprawdzają historię kredytową swoich klientów. Korzystają w tym celu bazy BIG, ERIF, ZFD, czy BIK.
Banki odmawiają zaciągnięcia pożyczek rodzinom, które nie mogą wykazać się wiarygodnością skarbową, a więc według banku, nie będą mogły bezproblemowo spłacać rat kredytowych.
Do zdefiniowania zdolności pożyczkowej potencjalnego klienta korzysta się z wielu parametrów. Należą do nich: dochód kredytobiorcy, wiek, liczba kart kredytowych, które posiada, miesięczne opłaty, liczbę osób w gospodarstwie domowym, stan cywilny kredytobiorcy, rodzaj umowy o pracę, posiadane środki trwałe, a także typ pożyczki.

Kredyty bez zdolności wypłacalności mogą być udzielane tylko przez firmy pożyczkowe. Nie są one ograniczone takimi utrudnieniami prawnymi, nakładanymi z góry.
kredyt bez zdolności kredytowej w firmie pozabankowej dostępny jest dlatego gdyż podmioty te nie sprawdzają baz informacji ekonomicznej lub wykorzystują tylko z części z nich. Osoby, których historia zadłużenia nie jest bardzo zła mogą oczekiwać na otrzymanie pożyczki.

Aby wybrać najlepszy kredyt bez zdolności kredytowej, należy dobrze zapoznać się z produktami finansowymi równych firm. W tym celu najlepiej jest sięgnąć po narzędzie sieciowe nazwane porównywarką pożyczkową. Tworzy ona porównania ofert ze względu na ich różne parametry. Bierze pod uwagę zarówno wielkość pożyczki, termin jej oddania, ilość rat. Można także odszukać ciekawe oferty, które mogą okazać się dla nas najodpowiedniejszym rozwiązaniem.